Pracovněprávní nároky: Nevyplacená mzda a bolestné

Ukončení pracovního poměru

předem upozorňuji,že syn je plnoletý,svéprávný,přesto pokládám dotaz já-matka..On nevěří,že by mohlo být něco po zásluze potrestáno a jemu by se dostaly vydělané peníze.Měl pracovní úraz. Ve zkušební době.Úraz si vyžádal již druhou operaci,Ukázalo se,že dělal pro neplatice,.zaměstnavatel s ním ze strachu ukončil PP ve zkušební době..Syn nedostal ani po roce mzdu, PN mu na sociálka museli vypočítávat z jakých si průměrů protože zaměstnavatel zadržoval veškeré podklady.Nyní je to tak,že vyhlásil bankrot a založil jinou firmu .Múžete pomoct,, když žádám já a jedná se ale syna?Jak dostat mzdu,na kterou má nárok a jak dostat bolestné?Momentálně je rok od úrazu dost omezen v osobnim životě,i pracovním -ty finanční ztráty taky třeba řesit kompenzovat. nějak,každý zaměstnavatel musí být pojištěný,pokud není ,je to jeho problém,Dík za odpověď,jestli se ujmete případu.Návarová Zlatka

Dobrý den,

pokud s vaším synem ukončil zaměstnavatel pracovní poměr ve zkušební době a udělal tak až po 14 dnech od vzniku pracovního poměru, pak na to má plné právo i bez udání důvodu. Za odpracované dny však samozřejmě náleží vašemu synovi mzda a veškeré náhrady spojené s jeho pracovním úrazem. Nejlepším řešením by bylo podat na zaměstnavatele žalobu a případně jej i nahlásit na inspektorát práce. Můžete zadat Váš případ na naše webové stránky : https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad. Posouzení případu je zdarma.