Pracovněprávní nároky: Nevyplacená mzda při práci v Německu

Práce přes agenturu

Dobrý den. Dcerka pracuje v Německu pod agenturou - německou. Tento měsíc jim agentura dala výpověď, a přinutila je k podpisu s tím, že si je přebírá následně agentura nová, jelikož oni zkrachovali. Dcerka společně s dalšími 12ti kolegy z Čech nedostala výplatu za celý únor a polovičku března. Dnes máme 20.3.2017. Navštívili Úřad práce v Německu s dotazem, KDO JIM ODVEDENOU PRÁCI + PŘEZČASY ZAPLATÍ? ÚP jim předal kontakt na právníka s tím, že oni nemají zkušenost s touto situací, a že jim ÚP rozhodně nic nedoplatí!!?? Kam se tedy mohou obrátit, aby nepřišlo 12 lidí o zdroj příjmu za měsíc a půl?? Prosím o radu.. Děkuji Iva Sl.

Dobrý den, s Vaším problémem Vám nemůžeme pomoci, jelikož pracovněprávní vztah Vaší dcery se řídí německým právem.