Pojišťovny: Nevyplacení celé částky u úrazu

Krácení pojistného plnění u úrazu

Dobrý den , syn uzavřel dne 1.12.2016 pojistnou smlouvu.Pojištění nastaveno denní odškodné úraz 400 /den denní odškodné pojištění úrazu k pracovní neschopnosti 400 /den. Dne 20.12.2017 si pojišťovna vyžádala ke zdravotnímu dotazníku lékařskou zprávu ( dodána na pojišťovnu 9.1.2017).Dne 5.3.2017 měl syn úraz, Syn měl v té době u sebe pouze nabídku na uzavření smlouvy,tak jsme chtěli kompletní smlouvu +všeobecné obchodní podmínky. dne 9.2.2017 dorazil za synem zástupce pojišťovny se kterým smlouvu sjednával ,že musí podepsat dodatek ( změnu připojištění úrazu k pracovní neschopnosti se snižuje z 400 Kč na 0 Kč) syn podepsal.Pojistné plnění dostal pouze za pojištění denní odškodné úraz,pojištění úrazu k pracovní neschopnosti jíž nebylo vyplaceno.Má na to pojišťovna právo ,když dodatek se podepisoval až 3 dny po úrazu.

Dobrý den,

nároky klienta pojišťovny se vždy posuzují podle smluvních ujednání platných v době pojistné události. Následné dodatky už na plnění nemohou mít vliv, pokud neobsahují konkrétní ujednání, že se vztahují i na skutečnosti, které nastaly před jejich sjednáním. Ve Vašem případě záleží na tom, kdy přesně k sjednání pojistné smlouvy došlo (jak uvádíte v době úrazu jste u sebe měli pouze nabídku na uzavření smlouvy) a na obsahu dodatku. Pro bližší posouzení si proto neváhejte zadat případ na stránkách Vašenároky.cz.