Pracovněprávní nároky: Nevyplacení mzdy v době neschopenky

Nevyplacená mzda

Dobrý den, jsem již 4.měsíc zaměstnána u jedé firmy, bohužel jsem skončila na neschopence a nyní na paragrafu s dítětem. Měla mi přijít mzda 12.180Kč, ale zaměstnavatel mi poslal pouze 180Kč s tím, že mi do března dal mimořádnou zálohu 12.000Kč, ale já nic takového nedostala. Takže na to ani nic nemá, žádný papír a na účet mi také nic nepřišlo. Dal mi v únoru 2000Kč na ruku jako odměnu za práci a tu si prý bere zpět, ale jak si to vůbec může dovolit? jak mám prosím jednat? nemán teď ani životní minimum, prostě nic..... řešit na inspektorátu práce nebo přez Vás? děkuji za radu

Vážená paní,

je třeba upozornit zaměstnavatele, že Vám nepřišla výplata. Nejzazší termín doby splatnosti mzdy je poslední den v měsíci následující po měsíci, ve kterém nárok na mzdu vznikl. Nárok samozřejmě můžete řešit přes naši společnost zadáním případu do webového formuláře na stránkách www.vasenaroky.cz. Podání na inspektorát práce slouží spíše k tomu, aby se podobná situace neopakovala. Nicméně inspektorát práce Váš nárok nevymůže, pouze bude pokutovat zaměstnavatele.