Pracovněprávní nároky: Nevyplacení renty za nemoc z povolání

Nárok na rentu

Mám uznanou nemoc z povolání astma bronchiale. Chybí mi dorovnání, jelikož jsem měla smlouvu na dobu určitou. Tak mi nechtěj dorovnat zbytek jelikož jsem stále byla v PN. Pojišťovna po mne chce potvrzení, proč mi nebyla prodloužena smlouva. Samozřejmě jej nechtějí vystavit, protože nás je víc.. DěkujiX0713

Dobrý den,

V případě, že Vám zaměstnavatel (resp. jeho pojišťovna) nevyplatí rentu dobrovolně (tedy i v případě, že zaměstnavatel nevydá potřebná potvrzení požadovaná pojišťovnou), je nutné se domáhat vyplacení renty u soudu. V případném soudním řízení však bude nutné prokázat, že lze předpokládat, že byste nebýt nemoci z povolání byla i nadále u zaměstnavatele zaměstnána.

S pozdravem, Vašenároky.cz