Reklamace/e-shopy: Nevyřízení reklamace do 30 dnů

Odstoupení od smlouvy

Dobrý den,koupil jsem si telefon a 17.4.2015 jsem ho posílal prodávajícímu,ten ho obrdržel 20.4,2015 důvodem byla reklamace,jenže telefon nechodil a nechodil,přišel až dnes,už předtím jsem prodejci psal,že lhůta 30 dní již vypršela a že chci odstoupit od smlouvy a vrátit peníze. Dnes mi bylo řečeno následující:telefon jsem poslal a tak není důvod. Vrácení peněz podle zákona je možnost do 14 dnů od koupě. Potom až po 3 reklamaci. Bohužel jsme neporušili žádná pravidla. A nemůžeme za to, že pošta neplní co má.Klidně se na někoho obraťte, ale také si přečtěte obchodní podmínky a reklamační řád. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

podobný dotaz byl již v naší právní poradně zodpovězen ZDE. Pokud nebyla sjednána lhůta delší, máte právo po 30 dnech po nevyřízení reklamace odstoupit od smlouvy.

Jestliže má prodejce k vrácení peněz odmítavý postoj a částka výrobku převyšuje 5000 Kč, můžete se obrátit na společnost Vaše nároky.cz. Spolupracující právníci se Vám nasledně pokusí s reklamací pomoci.