Pojišťovny: Nezaplacená pojistka

Dopravní nehody

Před zhruba 4.lety jsem způsobila nehodu (při jízdě jsem nabourala do podélně zaparkovaného auta, kde jak policisté tvrdili, vlastně stát to auto nemělo). Auto bylo bratrovo, který ale daroval auto memu tehdejšímu příteli. (Měli mezi sebou smlouvu.) Jelikož nám bratr zatajil, že není zaplacena pojistka, což jsem se dozvěděla až na pojišťovně, stal se velký problém. Když jsem mu to oznámila, řekl, že ji prostě platil. Tak jsem předpokládala(bohužel mylně), že se to vyřeší. To když se dozvěděl můj tehdejší přítel, tak prý auto okamžitě pojistil. Tím, že se zjistilo, že se zná s majitelem auta, opět jsem předpokládala, že se vše nějak vyřeší a pouze jsem očekávala výsledek. Zaplatila jsem 1000kc pokutu a čekalo se. Můj tehdejší přítel vzal auto do dílny, kde se mely vyklepat plechy na aute, které způsobilo škodu ale když se dlouho nevracel, bylo mi to divné a ptala jsem se ho, kde je. On mi ohlásil, že auto i cela dílna hoří a ze vypovídá co se stalo. Což mi bylo dost divné. Mezi touto dobou a dneškem uplynuly 4roky a mě i bratrovi přisel rozsudek, kde máme nerozdílně zaplatit kolem 113000kc. Mě se žádný dopis za celou dobu nedoručil, jelikož na trvale adrese už 7let nebydlím a bratrovi přisel prý domu. Dnes tedy bratr chce hodit nejspíš vše na mě a teď už bývaly přítel dělá, že ani darovací smlouvu nikdy neviděl. Toto je pro mě hodně složitý případ a i když vím, že za nehodu mohu já, tak mi přijde nespravedlivé, abych to mela cele na krku. Prosím vás, jak to vidíte Vy. Mam aspoň malou šanci, ze to nebude cele na mě? Mám velké obavy, že to tak dopadne. Děkuji mockrát za odpověď. S pozdravem

Pěkný den,

Váš případ je celkem komplikovaný a těžko posuzovat z nekompletních informací. Z výše uvedeného je jasné, že jste nereagovala na výzvy soudu a díky institutu fikce doručení, se veškerá komunikace soudu s Vámi považovala za doručenou. Nyní je třeba do 15-ti dnů od seznámení se s rozsudkem požádat o určení neplatnost u doručení nebo okamžiku, kdy byla písemnost doručena, pokud podle správního řádu prokážete, že jste si pro dočasnou nepřítomnost nebo z jiného vážného důvodu (odstěhování) bez svého zavinění nemohla uloženou písemnost ve stanovené lhůtě vyzvednout. Tedy je potřeba do 15 dnů od seznámení se s tím, že byl ve Vaší věci vydán rozsudek se odvolat spolu se žádostí o prominutí zmeškání úkonu.