Pracovněprávní nároky: Nezaplacené diety

Cestovné a stravné

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné zpětně vymáhat nezaplacené diety od zaměstnavatele. Byl jsem na stálý pracovní poměr zaměstnán u firmy působící v telekomunikacích, ve smlouvě jsem měl pracoviště v Praze, (tj mé bydliště) ale často, skoro i každý druhý den jsem jezdil mimo Prahu. Na mé dotazy o dietách nebo stravenkách mi bylo odpovídáno, že to u nich nevedou a podobně. Chci se tedy zeptat jestli je možné to od nich zpětně získat (Práci jsem opustil ke konci roku 2015) a případně jaká je tak šance v takovém sporu. Díky a hezký den.

Dobrý den, pokud Vám nebyly vyplaceny diety, na které máte nárok, určitě je můžete po bývalém zaměstnavateli požadovat. Důležité je mít k dispozici dostatek důkazů, které Váš nárok podporují. Jestliže se Vaše nevyplacené diety pohybují od 5000 Kč a více, pokud budete mít zájem, můžeme se na Váš případ podívat a případně Vám ve vymáhání diet pomoci. Zadat případ na posouzení zdarma můžete zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad