Bydlení: Nezaplacení nájemného

Nájemné

Dobrý den, pronajala jsem si s kamarádem být. Nájemní smlouva je sepsána 1 nájemce je kamarád já jsem psaná jako druhá: jmeno příjmení datum narození, trvale bydliště, c.op . On smlouvu podepsal jelikož byl u předání klíčů a podepsal smlouvu . Já nikde svůj podpis nemám ani nemá kopii mého občanského průkazu. Kamarád se pěkně vybarvil a měl nájemne platit přes účet. Ne tvrdil že je zaplaceno a vše v pořádku . Když pronajímateli se neozval a ignoroval ho tak se obrátil na me a žádal me o vysvětlení. Když jsem to se spolubydlícím začala řešit . Nesliboval hory doly ale jednoduše zmizel a vyhýbal se mi . Jednoho krásného dne přišel majitel vyměnil zámek, a řekl mi at si vezmu dve veci a pouštím být. Mám měsíc na to dát být do původního stavu a zaplatit dlužnou částku. Jinak se obráti na soud a bude nás žalovat. Ma právo a nějakou šanci na úspěch abych něco znova platila když sem originál smlouvu pronajimali nepodepsala. Spolubydliciho a svou kopii mám u sebe a tam můj podpis sice je. Ale Nikdo to neviděl a mám to u sebe jen já. Děkuji za odpověď a radu .

Vážená paní,

jestliže jste byt reálně určitou dobu využívala, platila nájemné a služby s ním spojené a navíc jste uvedena na nájemní smlouvě, nebude pro pronajímatele příliš těžké prokázat, že smlouva opravdu uzavřena byla a služby jste využívala. Vaše šance je momentálně obrátit se na Vašeho spolubydlícího, aby hradil vzniklý dluh. Ačkoli je Vaše momentální pozice nešťastná, může po Vás pronajímatel požadovat dlužné nájemné i uvedení bytu do původního stavu. Vy se poté se svým nárokem musíte obrátit na spolubydlícího, který by měl uhradit polovinu částky, případně podle toho, jak je smluveno ve smlouvě. Vzhledem k tomu, že nemáme k dispozici další podklady, nelze momentálně poradit více.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení