Ostatní: Nesplácení vozidla

Ostatní

Dobrý den, známí si odebral vozidlo na kupní smlouvu s ověřeným podpisem a s měsíčními splátkami, kde jsem si pojistila splácení, ponecháním si VTP od vozidla, kde je toto zaznamenané i v kupní smlouvě do úplného splacení vozidla. Nyní rok splátky neplatí a k 14. 5. 2018 splátky končí a tím i povinné STK na vozidle. Postupovala jsem dle Kupní smlouvy, mimosoudní jednání, a zaslala jsem mu 2x Upomínku o nezaplacení vozidla, a Výzvu, že k 14. 5. 2018 je povinná STK. Poštu si úmyslně nevyzvedává i přesto, že byl SMS a emailem upozorněn. Vzhledem k tomu, že vozidlo není dle smlouvy uhrazeno, nepředám mu k vykonání STK, VTP. Mám ale obavy, zda nenahlásí VTP jako ztracený a nenechá si vytvořit nový. Můžu zaslat Oznámení na registr vozidel, o obavu tohoto kroku dlužníka a popud na DI ke kontrole tohoto vozidla na STK po tomto datu 14. 5.0218? Děkuji.

Dobrý den,

obecně to určitě udělat lze. Otázkou je, nakolik vážně to budou dané úřady brát vážně. Asi bych doporučil volat nebo přímo zajít na tyto úřady a konzultovat Vaši situaci a co se dá v rámci možností udělat.

Zpět do Ostatní