Realitní kanceláře: Nezapsání rodinného domu do katastru

Skryté vady nemovitosti

V září 2013 jsem přes realitní kancelář zakoupila rodinný dům. V současné době se chystám na přeúvěrování. Nová banka požadovala odhad a odhadce zjistil a i do odhadu napsal, že v minulosti provedená přístavba není zakreslena v katastrální mapě. Musela jsem nechat stavbu geodetem znovu zaměřit. nyní mě čeká ještě jednání na stavebním odboru a podání návrhu na katastr. Mohu částky vynaložené na to, abych celou záležitost dala do pořádku dle skutečnosti, vymáhat na realitní kanceláři, je to skrytá závada? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě se nejedná o skrytou vadu, šla totiž zjistit již v době koupě z katastru. Domníváme se proto, že získat odškodnění od RK je nepravdepodobné.

S pozdravem,