Pracovněprávní nároky: Nezapsaný pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den, stal se mě pracovní úraz jsem po operaci - přetržení menisku,nebyla jsem však na prvním ošetření čekala jsem ,že bolest přejde,že to bude dobrý,naléhala jsem na šéfa aby úraz zapsal,ale marně vysmál se mě do očí a řekl,že je to slovo proti slovu,nikdo mě to nepotvrdí,protože svědkem mě byl šéf ml. syn majitele a holka co tam byla na černo což prokázala bezpečnost práce tudíž mě to ani nechcou dosvědčit,mám jen sms v mobilu od dvou zaměstnanců že ví že se ten úraz stal a že tomu druhému také úraz nezapsali dá se jim to nějak dokázat.můžu tenhle spor vůbec vyhrát děkuji za odpověď.

Pěkný den,

v tomto případě bude velmi problematické dokazovat, že se opravdu jednalo o pracovní úraz, nejen protože jste čekala s ošetřením, ale i kvůli chybějícímu zápisu v knize úrazů. Pokud zaměstnanci, kteří úraz potvrdili v sms, nejsou přímými svědky, jejich výpověď nebude mít váhu, která je potřebná pro uznání pracovního úrazu. Ve Vašem případě by připadal v úvahu znalecký posudek, který by potvrdil, že se opravdu jedná o pracovní úraz. S ním by bylo reálné spor vyhrát, ačkoli otázkou je, jestli znalec bude schopen pracovní úraz posoudit po takové době zpětně. Jinými slovy, nyní je Vaší největší šancí na úspěch znalecký posudek, který potvrdí pracovní úraz.