Pracovněprávní nároky: Nezbytná doba na provedení lékařského zákroku

Lékařská prohlídka

Dobrý den. Stále čtu ohledně doprovodu a dobe nezbytne a jestli uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu. Jak ale mám dokázat ze to opravdu neslo po praci. Doktorka nebo specialista mi dá termín a hotovo. Nebo kdyz budu chtít mimo mojí pracovni dobu tak se zase prodlouží termín na vyšetření a nemoc se mi muze zhoršit. Jak je to dle zákoníku práce? Děkuji

Dobrý den,

domíváme se, že nejlepší bude pokusit se se zamestnavatelem domluvit a prohlídku u lékaře mu dopředu oznámit.

S pozdravem,