Pojištění automobilu: Neznámý viník nehody

Neznámý viník nehody

Dobrý den,Dnes ráno se mi stala nehoda, když jsem jel do nemocnice, tak jsem se stavil do obchodu, tam jsem byl zhruba 10-15 min a pak k lékaři. U lékaře jsem mohl být max 30 min a pak opět do obchodu, ale už v jiném městě. Do té doby jsem si ničeho nevšiml, ale až jsem přijel domů tak jdu do kufru pro nákup a všimnu si, že mám nabourané auto. Myslíte, že by mi to pojišťovna uznala? Děkuji za odpověď.

Situace je značně komplikovaná v tom směru, že nelze určit, kde přesně k poškození vozidla došlo a především kdo je viníkem nehody. Bohužel tak neexistují žádné důkazy potřebné pro uplatnění nároku jako například fotodokumentace z místa nehody, svědci či jiný důkaz, který by umožnil identifikovat viníka. Jelikož není známo místo nehody, komplikuje se i možnost získání případného kamerového záznamu, který by také mohl pomoci k identifikaci. Jelikož se škoda vyplácí z povinného ručení viníka, tak v případě, že viník není znám nebo nebude zjištěn, není možné škodu z povinného ručení nahradit. Jedinou šancí by tak bylo uplatnění nároku z havarijního pojištění, pokud jej máte sjednané.