Bydlení: Nezplacená záloha za elektřinu

Nesprávné vyúčtování služeb

Dobrý den, mám stručný dotaz, týkající se nezaplacených záloh za elektřinu. Pakliže námejce majiteli správně uhradí poplatky, a následně několikrát neuhradí poplatky za elektřinu poskytovateli, takže dojde k odstřižení, má majitel, neni-li toto nijak upraveno ve smlouvě, jakékoliv finanční povinnosti vůči nájemci (např. pokrytí dočasného ubytování či finančních škod). Děkuji a přeji hezký večer

Dobrý den,

jestliže není v nájemní smlouvě nic ujednáno, obecně platí, že poplatek za opětovné připojení bude muset zaplatit ten, kdo o to požádá – pravděpodobně pronajímatel. Můžete se rovněž zkusit podívat do podmínek poskytování služeb u Vašeho dodavatele, zda u něj náhodou není postup při určování poplatku za opětovné připojení elektroměru odlišný.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení