Reklamace/e-shopy: Nezuznání reklamace ventilu

Neuznaná reklamace

Dobrý den,nechtějí mi uznat nefunkční EGR ventil bez vypisu diagnostiky.Rikaji že když mi díl vrátí a já znova namontuji a změří se přes diagnostiku kde se objeví chyba. Bude by reklamace uznána.Otazka kdo mi zaplatí opět práci za servis při opětovném namontování a vymontovat i EGR ventilu.Dekuji za radu Kubalík Petr

Dobrý den,

pokud se jedná o reklamaci v záruční době, nemáte povinnost prokazovat, že je produkt opravdu závadný. Naopak prodejce má povinnost reklamaci přijmout a rozhodnout do 30 dní, zda je reklamace oprávněná a produkt zdarma opravit, dát Vám nový kus, či Vám vrátit peníze, pokud by byl produkt neopravitelný a nebyla by možná výměna.

Pokud se nejedná o koupi s dvouletou záruční dobou a šlo o skrytou vadu produktu, máte nárok na bezplatnou opravu či na slevu z kupní ceny.