Pracovněprávní nároky: Nízké bodové ohodnocení úrazu

Bodové ohodnocení

Dobrý den,dne 10.5.2016 jsem utrpěl pracovní úraz,úplné poranění rotátoru manžety ramenního klouku dominantní končetiny. V rámci léčby jsem podstoupil neúspěšnou operaci zmíněného kloubu.Pracovní neschopnost mi byla ukončena 31.5.2017,z důvodů výčerpání možností další léčby.Lékaři byly stanoveny trvalé následky-omezení hybnosti. Při vypracování bodového ohodnocení prac.úrazu stanovil ošetřující lékař bolestné 80 bodů za úraz a 15 bodů za operaci(zásah do ramene).Vzhledem k prožité bolesti,duševním útrapám,ztrátě zaměstnání,sníženému společenskému a pracovnímu uplatnění,mi připadá stanovený počet bodů velmi nízký. Prosím tedy o Váš názor na věc. Děkuji.

Vážený pane,

bohužel nejsme lékaři a hodnocení bolestného tedy nespadá do naší kompetence. Jestliže nesouhlasíte s ohodnocením bolestného, můžete se zkusit obrátit na jiného lékaře. Pro vyhodnocení ztížení společenského uplatnění je taktéž potřeba se spolehnout na znalecké posudky lékařů. Výsledky těchto posudků z právního hlediska v podstatě nejde rozporovat.

S pozdravem Vaše nároky.cz