Pracovněprávní nároky: Nižší mzda z důvodu nedostatku klientů

Přeřazení na jinou pracovní pozici Mzda

Dobrý den.Zaměstnavatel mi není schopen zajistit 40 hodinový týdenní úvazek, který mám ve smlouvě,pro nedostatek klientů Buď mi vezme dny z dovolené i když celý měsíc pracují nebo mi zkrátí mzdu.Je to možné? Děkuji za odpověď Botlová.

Dobrý den,

dle ZP má zaměstnavatel povinnost Vám práci zajistit případně Vás přeřadit na jinou pracovní pozici. V opačném případě by Vám měla náhrada mzdy náležet ve výši nejméně 80 % průměrného výdělku.

S pozdravem,