Pracovněprávní nároky: Noční směna zasahující do svátku

Státní svátek

Chtěl bych se zeptat když mám noční smenu ze čtvrtku na pátek od 22:00 do 6:00 a v pátek je svátek jestli na tu směnu musím chodit protože směna začíná v den kdy ještě není svatek

Dobrý den,

z Vašeho popisu nám vyplývá, že na směnu byste jít měl. Za hodiny, které jste odpracoval v den státního svátku Vám však náleží náhradní volno, případně příplatek za svátek. Pokud byste na směnu nedošel, mohlo by se jednat o hrubé porušení pracovní kázně a zaměstnavatel by z něj mohl vyvodit důsledku.

S pozdravem Vaše nároky.cz