Stát: Obec prodala přístupové pozemky

Pozemky

Před několika lety jsem koupil od obce pozemek (stavební, a ostaní plocha) nyní jsem se dozvěděl, že obec prodala přístupové pozemky které se od nepaměti používaly jako přístupová cesta sousedovi. Lze se nějak bránit? Děkuji

Dobrý den,

obec se svým majetkem může nakládat v mezích zákona, jak uzná za vhodné, tedy je i prodat, ovšem je možné, že na pozemcích vzniklo věcné břemeno umožňující průchod či průjezd (to mohlo být i vydrženo). Bohužel bez možnosti se blíže seznámit se situací Vám nemůžeme dát kvalifikovanou radu, jak postupovat.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Stát