Pracovněprávní nároky: Ochranná lhůta po ukončení pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru

Prosím o radu k 31.5. mám ukončení pracovního poměru dohodou jelikož jsem pozbyla zdrav.zpusobillost.Mam nějakou ochrannou lhůtu po skončení pracovního.pomeru? děkuji za odpověď Mouchova Iveta

Dobrý den,

dovolte nám na začátek upozornit na to, že termín výpověď dohodou zákon nezná. Od zaměstnavatele můžete buď dostat jednostrannou výpověď, kterou však zaměstnavatel může dát pouze ze zákonem stanovených důvodů, nebo můžete se zaměstnavatelem podepsat oboustrannou dohodu, se kterou budou obě strany souhlasit. V případě výpovědi vždy běží výpovědní lhůta, která trvá od prvního v následujícím měsíci. V případě dohody může k ukončení pracovního poměru dojít kdykoliv.

Dále je také rozdíl v tom, o jaké zdravotní problémy se jedná. Pokud by zdravotní problémy vyplývaly z nemoci z povolání nebo z pracovního úrazu, máte nárok při výpovědi či dohodě s uvedeným důvodem nárok až na 12ti měsíční odstupné. Pokud byly zdravotní problémy způsobeny jinou příčinou, nárok na odstupné bohužel nevzniká.

S pozdravem Vaše nároky.cz