Bydlení: Ochranná lhůta skrytých vad

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, chtěl bych vědět,jaká je ochranná lhůta skrytých závad při koupi rodinného domu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

právo z vadného plnění, resp. skryté vady při koupi nemovité věci lze u soudu v souladu s novým občanským zákoníkem namítnout do 5 let od nabytí, pokud by byla vada důsledkem skutečnosti, o které prodávající věděl, nebo musel vědět, není tato lhůta omezena. Prokázat však úmyslné zamlčení vad bývá problematické.

Zpět do Bydlení