Pracovněprávní nároky: Odchod po odpracování 8 hodin přesčasů

Práce přesčas

Dobrý den. Dělám 12h směny krátký dlouhý týden a vedoucí pracovník mi nařídil přesčas v osobním volnu. Vím, že mi může nařídit 8h týdně přesčasu. A tady je ten dotaz. Pokud v daný den odpracuji 8h přesčas, můžu z práce odejít po daných 8h práce i přes to, že mám smluvní 12h směny, aniž by mi hrozil postih?? Děkuji Radek.

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není bohužel zcela patrné, jaký je rozvrh práce – předpokládám ale, že po oněch zmíněných 8 hodinách mají následovat ještě další hodiny práce. Pokud tomu tak je, pak dle našeho názoru z práce jen tak odejít nemůžete, pokud tedy nemáte důvod typu zdravotní indispozice.