Pracovněprávní nároky: Odchod z práce dle pracovní doby

Pracovní doba

Dobry den mam dotaz vedouci nas nuti pichat odchod př.14:05 kdyz si odpichnu drive dostaneme vytikaci dopis jelikoz se neprevlikam a jdu v monterkach domu odejdu z pracoviste 14:00 a na brane jsem za maximalne 2min muze mne takhle trestat po 3 takovych dopisech mne udajne muzou propustit dekuji za odpověď

Dobrý den,

Pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel a určí začátek a konec směn. Zaměstnanec je povinen být na začátku směny na svém pracovišti a odcházet z něho až po skončení směny (viz. § 81 zákoníku práce). Na svém pracovním místě byste tedy měl být až do 14:00 a poté záleží na vzdálenosti k „píchačkám“ (5 minut se zdá být jako přiměřená doba). Podle judikatury Nejvyššího soudu opravdu 3 menší prohřešky porušování pracovní kázně mohou vést až ke skončení pracovního poměru.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz