Ostatní: Oddlužení dlužníkovi

Dluh

Dobrý den, jsem věřitel. Dlužníkovi bylo schváleno oddlužení. Soud usnesl mimo jiné cituji: "Věřitelé označení ve výroku II. tohoto rozhodnutí jsou povinni do 10 dnů od okamžiku zveřejnění tohoto rozhodnutí v insolvenčním rejstříku sdělit dlužníkovi a soudu čísla bankovních účtů, na které požadují zasílat dlužníkem částky uvedené ve výroku II. a III. tohoto rozhodnutí." V citované lhůtě 10 dnů jsem nesdělil ani dlužníkovi, ani soudu číslo svého bankovního účtu. Je možné toto učinit dodatečně? S jakými náležitostmi? Děkuji, Adam M.

Vážený

Podle § 83 zákona o insolvenci není prominutí zmeškání lhůty v insolvenčním řízení přípustné. Možnou omluvou by mohlo být případ, kdy jste byl neschopen přebírat poštu, tj. byl jste v zahraničí, popř. hospitalizován.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Ostatní