Pracovněprávní nároky: Odečítání plné ceny za stravenky

Nárok na stravenky

Dobrý den,přítel dostává stravenky od zaměstnavatele v hodnotě 80kč... ze mzdy mu odečítá plnou cenu 80kč. Chtěla bych se zaptat zda má na to právo....děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zaměstnavatel může zaměstnanci poskytnout příspěvek ve výši 55 % z jednoho jídla za směnu. Blíže řečeno zaměstnanec si zbylých 45 % hradí sám.

Pokud se zaměstnanec účastní pracovní cesty v délce 5 až 12 hodin, může zaměstnavatel poskytnout příspěvek v maximální výši 70 % z hodnoty stravného na pracovní cestě.

Stržení celkové částky za stravenky tedy v pořádku není.