Pracovněprávní nároky: Odečtení částky za pracovní oděv ze mzdy

Mzda

Dobrý den, prosím, příteli končila smlouva v práci, zaměstnavatel ji dál neprodloužil, tudíž ukončeno ze strany zaměstnavatele. Měl pracovní oblečení, za které mu nyní byla odečtena nemalá částka z poslední výplaty, bez jakéhokoli infa. Podepisoval dohodu o tom, že náklady uhradí, když ukončí pracovní poměr sám, nicméně neukončil. Jak tedy tuto situaci řešit? Lze se odvolat na nějaký paragraf? Děkuji Hrnčířová

Dobrý den,

dle Vašeho popisu se domníváme, že zaměstnavatel doopravdy neměl nárok na odečtění částky za pracovní oděv ze mzdy.Zaměstnavatel by neměl provádět žádné srážky ze mzdy zaměstnance bez jeho souhlasu podle § 121 zákoníku práce § 12 č. 1/1992 Sb. zákona o mzdě v platném znění, kromě určitých případů do kterých však ale uniforma nepatří.

Pokud částka přesahuje více než 5000 Kč, můžete si zadat případ k bezplatnému posouzení zde →https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,