Ostatní: Odlišná cena ve smlouvě oproti faktuře

Smlouva o dílo

Dobry den, rekonstruovali sme byt, ve smlově o dílo je cena za práce 178 tisíc,konecna faktura tvori castku 230 tisic,o navyseni nakladu jsme nebyli informovani,zaplatili jsme pouze smluvni cenu,vymahaji od nas zbyle penize,a vyhrazaji se pravnimi kroky.kto je v pravu?

Dobrý den,

u smlouvy o dílo je vždy rozhodující, jak je sjednána cena. Cena za dílo může být sjednána rozpočtem se zaručenou úplností, odhadem, pevnou částkou či rozpočtem s nezaručenou úplností. Záleží tedy na konkrétním ustanovení Vaší smlouvy o dílo. Jestliže však byla cena sjednána jako pevná částka ve výši 178 000 Kč, nemá zhotovitel možnost cenu navyšovat.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní