Pojišťovny: Odmítnuté plnění pojišťovnou z důvodu promlčení úrazu

Neplnění pojišťovny

Dobrý den Mám problém s plněním u úrazové pojistky která je uzavřena u České Pojišťovny od roku 1998 jako součást životního pojištění. U této pojistky jsem zproštěn od roku 2001 placení pro pojistnou událost. A teď k problému. V roce 2011 jsem měl první úraz na levém kolenu s provedenou artroskopickou operací (odstraněna část menisku + přetržený LCA). Plnění proběhlo jen za meniskus. V roce 2015 druhý úraz na stejném koleni ,taktéž bylo. operováno ( odstraněny části obou menisků ). Plněno za menisky + aniž byla zmínka o předchozím úrazu bylo plněno i za přetržený LCA. Loni v listopadu poslední úraz na tomtéž kolenu s další operací (natržený LCM) + doporučena plastika LCA. Plastika provedena letos v lednu. Česká Pojišťovna odmítá plastiku LCA zaplatit s odvoláním na promlčení prý kvůli provázáním s úrazem z roku 2011. Děkuji za radu

Dobrý den,

pokud je úrazové pojištění opravdu součástí Vašeho životního pojištění a nejedná se pouze o další pojištění, úraz není promlčen. Promlčecí doba u pojištění je obecně 3, resp. 4 roky, avšak u životního pojištění se jedná o 10 (11) let. Opravdu záleží na Vaší pojistné smlouvě a podmínkách. Pokud máte zájem o detailnější odpověď, zadejte případ na naše webové stránky s podrobným vysvětlením a podklady