Bydlení: Odmítnutí převzetí bytu a nevyplacení kauce majitelem

Nájemní smlouva Kauce Vrácení kauce Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Dobrý den, Dostala jsem výpověď z bytu k 30.6 s tříměsíční výpovědní lhůtou. I když byl byt připraven k předání v polovině července, majitel ho odmítl převzít s tím, že je v pronajatých prostorách zápach - což skutečně je, ale od starých dřevěných trámů, s čímž já nemám nic společného. Zápach byl už před mým nastěhováním. Nyní po mě chce uhradit náklady za odstranění zápachu, což je podle něj 50 až 70 tisíc a požaduje vracení klíčů bez vyplacení kauce. Jak se můžu ohradit?

Dobrý den,

Nájemce má obecnou povinnost odevzdat byt pronajímateli ve stavu, v jakém jej převzal, přičemž k běžnému opotřebení při běžném užívání se nepřihlíží. V případě že jste poškození bytu nezpůsobila a zápach byl v bytě již přítomen, je povinností pronajímatele vrátit kauci, jinak se dopouští bezdůvodného obohacení.

V případě, že by Vám kauce nebyla vrácena, určitě se můžete obrátit na naše právníky. Zadat případ můžete jednoduše zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení