Pracovněprávní nároky: Odmítnutí proplácení návštěvy lékaře při flexibilní pracovní době

Pracovní doba Lékař

Dobrý den, mám flexibilní pracovní dobu, zaměstnavatel z toho důvodu odmítá proplácet návštvěvy lékaře a musím si vše naddělávat. Má na to právo?

Dobrý den,

Překážky v práci na straně zaměstnance při pružném rozvržení pracovní doby se posuzují jako výkon práce jen v rozsahu, ve kterém zasáhly do základní pracovní doby. Jestliže taková překážka spadne celá do volitelných úseků pružné pracovní doby, posuzuje se jako omluvená, ale není výkonem práce a nezapočítává se do pracovní doby. Proto musí zaměstnanec tuto překážku napracovat ve volitelných úsecích, aby odpracoval stanovenou týdenní pracovní dobu

S pozdravem,