Pracovněprávní nároky: Odmítnutí proplacení přesčasu

Práce přesčas

Dobrý den, Mám dotaz když mám ve smlouvě psáno že přesčasove hodiny mi budou buď proplaceny a nebo si je budu moct vybrat jako náhradní volno a zaměstnavatel toto nedodržuje jak bych se s tito mohla vypořádat.

Dobrý den,

dle zákoníku práce, Vám zaměstnavatel přesčas musí proplatit i s příplatkem nebo Vám musí poskytnout náhradní placené volno.

V případě, že tak zaměstnavatel nečiní, můžete se obrádit buď na právníka či příslušné soudy, nebo na inspektorát práce.

Inspektorát práce však nezajistí proplacení přesčasu, ale může zaměstnavateli udělit pokutu.

Jestliže Vám zaměstnavatel dluží částku vyšší než 5000 Kč, rádi se na Váš případ podíváme. Případ nám můžete zadat zde → https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,