Pracovněprávní nároky: Odmítnutí proplacení vstupní prohlídky

Vstupní prohlídka

Dobrý den,můj zaměstnavatel mi odmítá proplatit lékařskou vstupní prohlídku s tím,že proplácí pouze prohlídky vykonané max.1 den před nástupem do zaměstnání.Já jsem byla na prohlídce 4 dny před nástupem.

Dobrý den,

obecně hradí vstupní prohlídku uchazeč o práci, zaměstnavatel potom pokud s uchazečem uzavře pracovněprávní či obdobný vztah. Pokud ovšem se se zaměstnancem (např. v rámci pracovní smlouvy) dohodne na tom, že bude prohlídku hradit zaměstnanec, hradí ji zaměstnanec.

S pozdravem, Vašenároky.cz