Pracovněprávní nároky: Odmítnutí vyplacení mzdy a sankce za absence

Spor se zaměstnavatelem

Dobry den,chtela jsem se zeptat kdyz jsem marodila a podala jsem faxem a projistotu i emailem vypoved s dvouměsíční lhůtou,a doktor me vypsal do prace a mam jeste dodrzet neco pres mesic výpovědní lhůty a me se naskytla prace s nastupem ihned ze me vezmou i s Ackama,ale zamestnavatel me dela problem ze me nechce vyplatit mzdu odpracovanou a jeste pry za kazde acko me chce dat 1500kc pokutu pry ma kvuli me ujmu ztratovou coz ve smlouve nic takoveho nemam....ma na toto.pravo.dekuji

Dobrý den,

nejlepší řešení by v tomto případě byla dohoda se zaměstnavatelem. Pokud by však dohoda nebyla možná, budete muset až do uplynutí výpovědní doby zůstat v původním zaměstnání a zaměstnavatel bude mít povinnost Vám vyplatit odpracovanou mzdu. Smluvní pokuta jako taková obecně v pracovněprávních vztazích možná není, ovšem pokud Vaší absencí zaměstnavateli vznikne škoda, může ji po Vás vymáhat, musí ovšem škodu i její výši prokázat. Zároveň Vám náhradu škody nemůže strhávat ze mzdy, pokud s tímto postupem nebudete souhlasit.

S podzravem