Pracovněprávní nároky: Odmítnutí výpovědi dohodou

Výpovědní lhůta

Dobry den Jsem samozivitelka a chci dat v zamestnani vypoved dohodou. Nasla jsem si lepsi zamestnani. Muze zamestnavatel odmitnout dohodu? Dekuji Anna

Dobrý den,

jelikož je dohoda dvoustranné právní jednání, které vyžaduje souhlas obou stran, může ji zaměstnavatel odmítnout uzavřít. Vy však máte možnost podat výpověď z jakýchkoliv důvodů nebo bez udání důvodu. V takovém případě ovšem skončí Váš pracovní poměr až po uplynutí výpovědní doby.