Ostatní: Odpovědnost za škodu kvůli zvířeti

Škoda způsobená zvířetem

Dobrý den, dne 3.2.2017 jsem měl dopravní nehodu v Německu. Jateční kráva bez varování vběhla do vozovky a narazila do meho vozu, a to opakovaně. Měli jsme v tom čase 4 dny zakoupeno úplně nové auto Zn. Nissan Navara za téměř 900000 Kč. Lze uplatnit náhradu škody na našem voze statkářem,jenž mu zvíře patří a jehoz označila německá policie, z důvodu ztráty prodejní ceny nového automobilu? Děkuji Kozák

Dobrý den,

Jak v českém tak v německém právu je zakotvena úprava odpovědnosti vlastníka zvířete za škodu zvířetem způsobenou. Můžete tedy uplatňovat náhradu škodu po vlastníku jateční krávy označeného německou policií, který za škodu způsobenou jeho krávou ponese následky.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní