Zdraví: Odpovědnost za úraz mimo areál školy

Odškodnění za úraz ve škole

Dobrý den. V polední přestávku opustili v souladu se školním řádem žáci školu, došlo k potyčce a jeden z nich utrpěl celkem závažné poranění způsobené jiným žákem v době návratu na vyučování. Škola odmítla postoupit odškodnění pojišťovně s odůvodněním, že za úraz v přestávku a mimo školu odpovědnost nenese. Postupovala správně? Děkuji. Zdeněk

Vážený pane Zdeňku,

děkuji Vám moc za Váš dotaz.

Pokud k úrazu došlo při cestě z objektu umístěného mimo areál zaměstnavatele, přičemž se žáci vraceli zpět do výuky, měla by škola, dle judikatury Nejvyššího soudu, za úraz zodpovídat.

Zpět do Zdraví