Pracovněprávní nároky: Odpracování jen několika dní v měsíci kvůli pracovnímu úrazu

Pracovní úraz Nemocenská

Dobrý deň, čítala som veľa článkov no stále som si nie istá ako by som mala vypočítať koľko príde priateľovi peňazí v deň výplaty keď mal pracovný úraz. Pracuje 15 dní v mesiaci 12 hodinovky no výplatu má v čistom cca 15 500 fixnú, plus bonus mesačne cca 6 tisíc v čistom. Dokopy v hrubom približne 28 000. Do práce nastúpil 15.3.2018 pracovný úraz sa stal 2.6.2018 do práce nastúpi pravdepodobne 25.6. Odpracovaných dní v tomto mesiaci tým pádom bude mať 6 dní. Môžte mi teda prosím napísať postup výpočtu a výsledok aby sme vedeli keby sa niečo podobné prihodí v budúcnosti. Potrebovala by som ešte vedieť či to má nejaký dosah na exekúciu ktorú bohužiaľ priateľ má a sťahujú mu takmer polovicu výplaty. Či máme teda čakať že nám strhnú tak ako doteraz alebo sa to tiež nejako prepočítava vzhľadom na to že nemohol dlhšie do práce kvôli tomu pracovnému úrazu. Vopred vďaka za odpoveď.

Dobrý den,

pro výpočet nemocenské se můžete podívat na https://www.vasenaroky.cz/poradna/vypocet-naroku-za-pracovni-uraz?t=pracovni-uraz

Srážky se provádějí jak ze samotné mzdy, tak také z příjmů, které povinnému nahrazují odměnu za práci nebo jsou poskytovány vedle ní, jimiž jsou i náhrada mzdy a nemocenské. Ve Vašem případě tedy bude srážka provedena, nicméně Vám musí zůstat tzv. nezabavitelné minimum.

S podzravem,