Pracovněprávní nároky: Odpracování vyššího počtu hodin, než bylo domluveno

Práce přesčas

PRACOVNI SMLOUVU JSEMPODEPSAL NA 37.5 HOD. PRACOVAL JSEM 4 12 VTYDNU COŽ 44 HOD. ROZDIL MI NEBYL PROPLACEN ANI MOŽNOST VYBERU.TRVALO TO ROK.CELKEM 330 HOD PO NAHLAŠENI NA INSPEKCI PRACE TO BYLO PŘEŠETŘENO A POTVRZENO .PO VYZVE ZAMESTNAVATELE SE NIC NEDEJE

Dobrý den,

pokud máte ve smlouvě sjednanou pracovní dobu 37,5 hodin a pracoval jste 44 hodin, jednalo se o přesčasy, které by Vám měly být proplaceny. Zaměstnanec může mít maximálně 8 hodin přesčasů za týden a 150 hodin přesčasů za rok. Pokud se se zaměstnavatelem dobrovolně domluví, počet přesčasů může být až 416 hodin za rok. S tímto však již zaměstnavatel musí souhlasit.

Pokud Vám však přesčasy nebyly proplaceny, určitě požadujte jejich proplacení. Pokud by se jednalo o částku nad 5000 Kč, můžeme Vám s případem pomoci. Stačí zadat případ zde k bezplatnému a nezávaznému posouzení https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad