Bydlení: Odškodné za nezbytné volno kvůli práci v bytě

Odškodnění

Dobrý den, dnes mi zástupce developera, od kterého jsme koupili byt oznámil, že špatně zapojili přípojku teplé vody ve stoupačce a že je musím pustit do bytu, aby do stoupačky vybourali otvor, přepojili vodu a opět zazdili a zaštukovali. Pokud jim to umožním, musím být s nimi doma a vzít si dovolenou a vše po nich uklidit. Mám nárok na nějaké odškodné, či mám je vůbec do bytu pustit. Děkuji za odpověď Netolický

Dobrý den,

Pokud je nutné, aby byla přípojka zapojena znovu, bylo by vhodné, abyste umožnil opravářům přístup do bytu. Po developerovi pak můžete požadovat náhradu škody (cestovné, ušlý zisk apod), která Vám špatně provedenými pracemi vznikla.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení