Ostatní: Odškodné za znehodnocený pozemek

Náhrada škody

Dobrý den. Mám část lesního pozemku starý asi 70 let pod vedením velmi vysokého napětí který byl vykácen podle zákona... Mám nárok na odškodné za tento pozemek který je vlastně znehodnocený. Jde asi o 2500 m2 ,pokácené dřevo jse použil na topení. Předem děkuji Stanislav Z.

Dobrý den,

odstraňování dřevin v ochranném pásmu zařízení elektrizační a plynárenské soustavy prováděném při provozování těchto soustav je možné dle zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny a energetického zákona č. 458/2000 Sb. Obecně zde nárok na náhradu není. Tento zásah by však měl být přiměřený a pouze v rámci vymezeného ochranného pásma. Pokud ne, lze případně uvažovat o požadování náhrady škody po energetické společnosti.

S pozdravem

Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní