Stát: Odškodnění po povodních

Náhrada škody

dobry den při povodních 2.6.2013 v rudníku došlo k sesuvu pudy kvytvoření hraze spadlo na naše objekty asi 30vzrostlych stromu staří stromu kolem 80 let na kopci pozemek patří obci nenahlásila škodu ani se s nami nijak nevyrovnala chtel bych nahlásit popovodnovou škodu ,protože mi nyní praskl dum jak mam postupovat obec mi nechce sdelit číslo smlouvy mam narok uplatnovat škodu

Dobrý den,

vzniklou škodu byste měl uplatnit přímo u vlastníka pozemku, na němž stromy stály, tedy u obce. Obec je povinna se Vaším podáním zabývat a případně věc předat pojišťovně, u níž má pro takové situace sjednáno pojištění. Pokud by byl Váš nárok shledán jako oprávněný, odškodnění za škodu vzniklou na Vašem majetku by Vám za obec uhradila právě pojišťovna. Zkuste tedy nejprve písemně uplatnit svůj nárok u obce, jestliže se obec věcí nebude zabývat, můžete se obrátit na nadřízený správní orgán. Nadřízený správní orgán pak může vůči nečinnosti obce zasáhnout.

Případně se můžete s nárokem obrátit na společnost Vaše nároky.cz a s příslušnou dokumentací zadat případ na https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

Zpět do Stát