Pracovněprávní nároky: Odškodnění pojišťovacího agenta při odchodu ze zaměstnání

Pracovní smlouva

Dobrý den. Pracuji jako výhradní pojišťovací agent u jedné komerční pojišťovny více než 20 let. Když jsem nastupoval, tak se mluvilo o případném odškodnění agenta za vytvoření pojistného kmene při jeho odchodu. Je někde v našich zákonech toto právo na odškodnění obecně definováno ? Anebo se pojišťovna může svého zprostředkovatele (který se nijak neprovinil) jednoduše zbavit a to bez náhrady ? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

obecná úprava pro tuto oblast neexistuje, je nutné mít toto odškodnění sjednáno ve smlouvě.