Pracovněprávní nároky: Odškodnění pracovního úrazu

Pracovní úraz

DOBRÝ DEN.MĚL JSEM V PRÁCI ÚRAZ, KDY JSEM PODKLOUZL A UŽ JSEM NA PN SKORO ROK ,MĚL JSEM SICE PROBLÉMY S KLOUBEM JIŽ DŘÍVE, ALE OD TOHOTO PODKLOUZNUTÍ SE TO TAK ZHORŠILO, ŽE MNE V LEDNU ČEKÁ OPERACE. JEDNÁ SE O PRACOVNÍ URAZ A MŮŽU A MÁM NÁROK I NA ODŠKODNĚNÍ A BOLESTNÉ? VŠE BYLO ŘÁDNĚ NAHLÁŠENO A SEPSÁNO. I BEZPEČNOSTNÍM TECHNIKEM. DĚKUJI MARTIN B.

Dobrý den,

v souvislosti s pracovním úrazem máte dle ustanovení § 269 a následujících zákoníku práce nárok na náhradu věcné škody, náhradu za bolest a ztížení společenského uplatnění, náhradu léčebných výloh a také na náhradu ztráty výdělku po dobu pracovní neschopnosti a po ní.

Pro stanovení výše bolestného a náhrady za ztížení společenského uplatnění bude nutné bodové ohodnocení na základě posouzení lékaře.

Pokud byste měl s uplatněním výše nároků problémy, neváhejte se obrátit na společnost Vaše nároky.cz