Pracovněprávní nároky: Odškodnění při výpovědi pro pracovní úraz

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Pred měsícem jsem měla pracovni úraz. Po skončení pracovní neschopnosti chci dát výpověď dohodou nebudu moci práci již vykonávat. Neprijdu o odškodneni od zamestnavatele? Dekuji za odpoved Sveczova

Vážená paní Sveczová

V případě, že podáváte výpověď jako zaměstnanec, máte samozřejmě nárok na odškodné po pracovním úrazu (tj. dorovnání mzdy, bolestné atd.), nicméně již nebudete mít nárok na odstupné, neboť se jedná o rozvázání pracovního poměru z Vaší strany. V případě skončení pracovního poměru dohodou je vůle ukončit pracovní poměr oboustranná a můžete se tudíž se zaměstnavatelem dohodnout na odstupném (v případě, že skončení pracovního poměru je skutečně z důvodu pracovní úrazu a toto potvrdil i lékař, máte nárok na minimálně 12ti-násobek průměrné měsíční mzdy).

S pozdravem, Vaše nároky.cz