Pracovněprávní nároky: Odškodnění problémy s bederní páteří

Nemoc z povolání

Dobrý den,na internetu jsem četl že od 1.7.budou problémy s bederní páteře zařazeny mezi nemoci z povolání. Chci se zeptat jak to je,15.6.jsem byl na operaci ploténky,která vyhrezla v důsledku dlouhodobého přetěžování v práci,myslím že bych měl dostat odškodnění. S pozdravem Pavel Mašek

Dobrý den,

zda se jedná o nemoc z povolání může určit pouze klinika pracovního lékařství. Na ni Vás při podezření na nemoc z povolání může poslat Váš praktický lékař nebo ji můžete navštívit i sám.

S pozdravem, Vašenároky.cz