Ostatní: Odškodnění za manželství

Ostatní

Dobrý den,možná budu mít zvláštní dotaz,zajímalo by mne zda je možné odškodnění za roky(konkrétně 5 let)bez sexu?S bývalým manželem jsem zila 14 let v zahraničí a z toho 5 let se ke me velmi zvláštně,ne jako muž a to nepřidalo mému ego i teď,kdyz uz jsem rozvedena.Da se vubec odškodnit za roky,kdy po porodu místo,aby muž svoji ženu miloval,ze dala život jejich synovi,ji pouze urážel a nenaplnil jeho manželské povinnosti?Sex a laska by si prece v manželství měli jít ruku v ruce...dekuji vam za vasi odpoved Michaela

Dobrý den,

máte pravdu, že intimní styk k manželství nepochybně patří, neboť jedním z účelů manželství je mimo jiné založení rodiny, které bez intimního styku fakticky nebude možné.

Není ale možné považovat za povinnost manžela mít jej se svým protějškem. Je všeobecně známo, že nikoho nelze k pohlavnímu styku nutit, což platí samozřejmě i mezi manžely. Proto nebude možné žádat po manželi odškodné. Pokud je manželství nefunkční, neboli rozvrácené, je možností řešení právě rozvod.

Zpět do Ostatní