Zdraví: Odškodnění za napadení psem

Ublížení na zdraví

Dobrý den, včera na mě při jízdě na kole vyběhl vlčák a kousl mě do nohy, musel jsem vyhledat rychlé ošetření, z důvodu krvácení, pes je očkovaný, asi v pořádku. Jak mám dál postupovat Karel O.

Dobrý den,

nyní je vhodné zkontaktovat vlastníka psa, jelikož dle občanského zákoníku právě on má hradit škodu, kterou způsobilo jeho zvíře. Po vlastníkovi psa můžete žádat újmu majetkovou, tedy např. poškození věcí, skutečně vynaložené náklady na léčení, ušlý ziskapod. a pokud jste utrpěl třeba šok z útoku psa, tak i újmu nemajetkovou.

Zpět do Zdraví