Stát: Odškodnění za nezákonný výkon trestu

Neoprávněně uložený výkon trestu

Dobrý den,na internetu jsem se dnes dočetl,že mohu požadovat po státu odškodnění za nezákonný výkon trestu (rozsudek byl zrušen jako porušení zákona ale trest odpykán) a vazbu následně (důvod vazby přestal existovat protože se věc nikdy nestala) Jedná se o 18.měsíců VTOS a 11.měsíců vazby....Dnes jsem se dozvěděl,že je možné žádat o odškodné.Jak se to dělá? Děkuji K.

Dobrý den, ano, za neprávem uložený výkon trestu můžete požadovat odškodnění. Vše samozřejmě záleží na konkrétním případu, proto je vhodné obrátit se s tímto problémem na právníka, který by dle dostupných materiálů měl posoudit, zda nárok na odškodnění skutečně vzniká, či nikoliv.

Zpět do Stát