Pracovněprávní nároky: Odškodnění za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobry den chci se zeptat, Mel sem pracovni uraz plotenek a operaci . Diagnoza je M511 radikulopatii , stim ze do leve nohy mam stale opakovane bolesti a zada omezenou hybnost o 40 procent.( Prosim asi o bodove ohodnoceni ? / Dale mam narok od zamestnavatele na financni odskodneni za trvale nasledky te leve nohy a mohu byt pritom stale zamestnan v dane firme a nebo musim ukoncit pracovni pomer abych na nej mel narok ? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

v případě pracovního úrazu máte nárok na odškodnění bolesti dle bodového ohodnocení, které byste měl obdržet od lékaře ve formě posudku. My bohužel lékaři nejsme a bodové ohodnocení samotné tudíž nespadá do našich kompetencí.

V případě pracovního úrazu máte nárok na náhradu bolesti, v případě pracovní neschopnosti náhrady ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti (tedy dorovnání obdržené nemocenské a náhrady mzdy v pracovní neschopnosti do výše Vašeho průměrného výdělku), a pokud došlo k trvalému poškození zdraví, máte nárok na náhradu za ztížení společenského uplatnění a případně nejste-li již schopen stejnou práci vykonávat a budete nucen vykonávat práci hůře placenou, máte nárok na tzv. rentu, tedy náhradu za ztrátu na výdělku ve výši rozdílu mezi výdělkem dosahovaným před pracovním úrazem a po něm. Nárok na odškodnění za pracovní úraz obecně není nikterak navázán na ukončení pracovního poměru.

Pokud by vám zaměstnavatel odmítl vyplatit bolestné, ušlý zisk či odstupné, neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ se všemi potřebnými podklady k posouzení zdarma.